Чернігівщина долучилася до Всеукраїнської акції «Озеленення України: 1 мільйон дерев за 24 години»

Основне завдання для лісівників – відновлення та догляд за лісом. Цьогоріч осіннє висаджування лісу проходило по всій країні, в кожній області та кожному лісовому господарстві, від заходу до сходу, від півночі до півдня та проходило в рамках Всеукраїнської акції яка проходила за підтримки Державного агентства лісових ресурсів.

Для Славутицького лісництва Державного підприємства «Чернігівське лісове господарство» захід був по-справжньому святковим та довгоочікуваним. Лісівники поставили за мету у кварталі 144 на площі 2,7 гектара висадити понад 15428 молодих дерев.

Благородна справа із примноження зеленого скарбу України об’єднала усіх – лісівників, владу, екологів, учнівську молодь, волонтерів та представників засобів масової інформації області.

У Всеукраїнській акції «Озеленення України» взяла участь новопризначена голова Чернігівської обласної державної адміністрації Анна Коваленко, перший заступник голови ОДА Віталій Загайний і заступник голови Олександр Савченко, голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Аніщенко, представники органів місцевої влади, громадської ради при Чернігівському ОУЛМГ, члени Пакульського учнівського лісництва, журналісти. Разом із поважними гостями команда лісівників ДП «Чернігівський лісгосп» під керівництвом директора Юрія Ревка садили молодий ліс.

Щоб акція проходила у відповідності до правил з охорони праці та з метою якісного виконання роботи учасниками акції, перед її початком головний лісничий ДП «Чернігівський лісгосп» Вадим Фесюн провів інструктаж щодо посадки дерев.

«Благородна справа – садили ліс як добрий подарунок для майбутніх поколінь об’єднав усіх: для примноження лісових багатств, якісної зміни клімату, покращення екології та відповідальності за ліс,» – зазначив директор ДП «Чернігівський лісгосп» Юрій Ревко.

Він також закликав усіх садити кожне дерево із відповідальністю, адже від цього залежить приживлюваність сіянців.

Спілкуючись із представниками засобів масової інформації голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко зазначила, що Всеукраїнська акція має стати щорічною. «Після масштабних пожеж у багатьох регіонах країни озеленення є ефективним відродженням клімату, чистого довкілля та збереження здоров’я кожного з нас».

Начальник Чернігівського обласного управління лісового і мисливського господарства Сергій Аніщенко наголосив, що державні лісові господарства області виконують норми із заліснення області, в тім уже сьогодні готові розширити заліснення за рахунок передачі у розпорядження земель, непридатних для ведення сільського господарства.
Голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко звертаючись до учасників акції сказав: «Депутатський корпус обласної ради завжди виступає із підтримкою таких екологічних акцій. Переконаний, що озеленення України мільйоном дерев протягом дня – старт для плідної діяльності всіх органів місцевого самоврядування в справі охорони довкілля.

Наприкінці заходу директор ДП «Чернігівський лісгосп» Юрій Ревко подякував усім учасникам акції за участь у Всеукраїнській екологічній акції із примноження зеленого скарбу Чернігівського краю.

Акцію не зіпсувала навіть дощова погода. Із почуттям відповідальності та важливості справи понад 15 тисяч молодих дерев сьогодні отримали нову домівку і стали частникою Всеукраїнсьокї акції щодо висадки 1 мільйону дерев. Бережіть ліс!

Ініціатива реалізації проєкту «Озеленення України» належить президенту «CEO Club Ukraine» Сергію Гайдайчуку та генеральному директору Книги рекордів України Ганні Крисюк за підтримки Романа Абрамовського, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України та Василя Кузьовича, голови Державного агентства лісових ресурсів України.

Ціль проєкту – привернути увагу до проблем екології та відновлення екосистеми країни. Сформувати позитивний імідж України у світі через першу колективну історію успіху українців.

Всеукраїнські партнери: «А-Банк», компанія «Абіфарм», «Business Woman Club», «Укр-Китай Коммуникейшин», бренд «LAMEL professional», «Rivian Owners Club», компанія «VIATEC», «ООО ТВК ВЕКТОР-ВС», група компаній «FGK Financial Group», компанії «Cronvest»  та  «FinStream», компанія «SHEN», компанія «Agrii Ukraine», компанія «EVA LAB», ГО «Біла птаха», ТОВ «Брусвяна», ГО «МОЖУ».