Дніпропетровщина долучилася до всеукраїнського проєкту з озеленення країни

1 мільйон дерев – за 1 добу. 21 березня, до Міжнародного дня лісів, по всій країні планують висадити  саджанці і дерева. Долучилася до всеукраїнського проєкту з озеленення і Дніпропетровщина.  Меморандум про партнерство підписали голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко та організатори проєкту.

«Покращення екологічної ситуації в регіоні – один з пріоритетів роботи Дніпропетровської ОДА. Тому ми дуже раді приєднатися до всеукраїнського проєкту з озеленення. Долучатимемо до нього усі райони та ОТГ Дніпропетровщини, адже ця ініціатива дозволить позитивно вплинути на якість повітря в області», – сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко. 

Проєкт «Озеленення України» – частина глобальної ініціативи з висаджування дерев у 100 країнах світу. Його ініціювали діловий клуб «CEO Club Ukraine» та Національний проєкт «Книга рекордів України».

«Озеленення України» – громадська ініціатива, до якої приєдналися бізнес і влада. Цим проєктом хочемо показати, що Україна готова зробити свій внесок у боротьбу зі змінами клімату , – розповів ініціатор проєкту «Озеленення України», президент «СЕО Club Ukraine» Сергій Гайдайчук. – Але ідея висадити щонайменше один мільйон дерев за один день – не лише про клімат і рослини. Це про об’єднання усіх регіонів країни та спільну історію успіху».

21 березня пройде акція, під час якої організатори планують висадити щонайменше мільйон дерев. Дніпропетровщина стала дванадцятою областю, яка долучилася до цієї ініціативи. У регіоні її реалізовуватимуть громадські організації  «Save Dnipro» та «Екорада» за підтримки Дніпропетровської ОДА.

«Нерідко ми стикаємося із негативним досвідом єдиноразових акцій – коли дерева висаджують, але потім забувають про них, і рослини гинуть. Але ми хочемо не просто висадити, а й доглядати ці дерева. Для цього важливо налагодити ефективну співпрацю між громадськістю, владою і бізнесом», – сказав співорганізатор проєкту по Дніпропетровській області Юрій Остапюк.

«Дуже важливо, що наша область приєдналася до проєкту. Адже Дніпропетровщина – один з найбільш техногенно завантажених регіонів країни із великою кількістю забруднювачів повітря. Запрошуємо усіх небайдужих долучатися до цієї акції», – сказала координаторка проєкту у Дніпропетровській області Ірина Черниш.