Колективна історія успіху українців через об’єднання у висадженні дерев

17 жовтня 2020 року увійшло в історію України, як день створення колективної історії успіху українців. Це день, в який всі області змогли об’єднатись заради збереження екосистеми країни та висадження понад 1 000 000 дерев за одну добу (24 години) і тим самим встановити рекорд України.  

Акція «1 000 000 дерев за 24 години» проходила у рамках глобального екологічного проєкту «Озеленення України».

Ініціатива реалізації проєкту «Озеленення України» належить президенту «CEO Club Ukraine» Сергію Гайдайчуку та генеральному директору Книги рекордів України Ганні Крисюк за підтримки Романа Абрамовського, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України та Василя Кузьовича, голови Державного агентства лісових ресурсів України.

Ціль проєкту – привернути увагу до проблем екології та відновлення екосистеми країни. Сформувати позитивний імідж України у світі через першу колективну історію успіху українців.

Прикарпаття

17 жовтня о 8:30 год в Національному природному парку «Голосіївський» ініціатори проєкту – Сергій Гайдайчук, президент бізнес-клубу «CEO Club Ukraine», Ганна Крисюк, генеральний директор Книги рекордів України, а також головні координатори: Надія Чистяк, Юлія Бичай, Тетяна Розвадовська та Вадим Парасочка висадили перші дерева та оголосили про старт Акції.

Станом на 12:00 год, у рамках Акції «1 000 000 дерев за 24 години», вже понад 700 000 саджанців було висаджено по всій Україні. Найбільшу кількість посадкового матеріалу висаджено у наступних областях: Львівській, Чернігівській, Вінницькій, Рівненській та Житомирській.

Львівщина

До участі в Акції долучились державні, приватні установи, асоціації, бізнес-клуби, навчальні заклади, міністерства, дипломатичні установи, військові, міські та обласні адміністрації.

Основне висадження лісосмуг у Київській області відбувалось у смт Клавдієво-Тарасове та смт Козин.

У смт Клавдієво-Тарасове висадки проходили під головуванням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського за участі заступника керівника Державного лісового агентства України Юрія Болоховця, співорганізаторки «Озеленення України» у Київській області Ілони Бовенс, а також дипломатів МЗС України, представників політичних партій, координаторів, партнерів та учасників еко-проєкту, серед яких: Юлія Давидова, Анна Коршунова, Ярослава Бояркіна, Ірина Янковська.

Висадження лісосмуги в смт Козин відбувалось за організації найбільшого бізнес-клубу в Україні «CEO Club Ukraine», президентом якого є ініціатор «Озеленення України» Сергій Гайдайчук та за участі членів «CEO Club Ukraine» та їх родин, а також всеукраїнських партнерів: Юрія Шинкарчука, Налії Яроменко, Ало Стрейманна, Наталії Філіпчук, Ірини Іванової, Віктора Маковенко,  Констянтина Войтова, Сергія Позняка, Сергія Шульги.

«Сьогодні ми з родинами, друзями та партнерами висаджуємо дерева, щоб підтримати першу колективну історію успіху українців, яка розвиває еко-культуру, прививає любов та шанобливе ставлення до природи і показує на глобальному рівні, що ми, українці, вміємо об’єднуватись та кожен може зробити свій вклад у відновлення екосистеми планети. Глобальні виклики не дають можливості думати, а підштовхують до того, щоб діяти вже сьогодні. Об’єднуватись. Берегти природу. Своїми вчинками показувати правильний приклад підростаючому поколінню. Тому сьогодні ми висаджуємо 1 000 000 дерев за добу, щоб привернути увагу світу та кожного українця до глобальних еко-викликів», – звернувся Сергій Гайдайчук.

Кожна область вибрала для себе певні види дерев, які притаманні саме їхнім регіонам і присвятила їх висадження героям війни, темі миру, дружби, родині і відновленню занедбаних зон відпочинку. Загалом в Україні висадили 33 види дерев, серед яких найбільше сосни звичайної, ялиці європейської, дуба звичайного, берези, яблуні, павловнії, горіхів, кленів, верб.

Вінничина

У Київській області основна локація по висадженні іменних дерев дипломатів різних країн, організаторів та національних партнерів проєкту «Озеленення України» розміщувалась у парку «Голосіївський», де кожен зміг висадити своє дерево та долучитись до колективної історії успіху українців та долучитись до участі в Акції «1 000 000 дерев за 24 години».

Серед присутніх гостей на висадженні іменних дерев, дипломатичної та партнерської алей були: Віктор Ющенко, третій президент України; Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України; Роман Абрамовський, Міністр екології та природних ресурсів України; Олександр Ткаченко, Міністр культури України; Натача Діас Агілера, Надзвичайний і Повноважний Посол Куби в Україні; Сергій Гайдайчук, ініціатор проєкту «Озеленення України», президент бізнес-клубу «CEO Club Ukraine»; Ганна Крисюк, ініціаторка проєкту «Озеленення України», генеральний директор Книги рекордів України, президент «Business Woman Club»; Юрій Болоховець, заступник голови Держлісагентства та ін..

І вже о 17:00 год організаторами «Озеленення України», Сергієм Гайдайчуком та Ганною Крисюк  разом з Міністром екології та природних ресурсів України Романом Абрамовським, було висаджено знакове мільйонне дерево, яке стало символом об’єднання українців та створення колективної історії успіху українського народу.

Мільйонним деревом був дуб, подарований власником розплідника декоративних рослин «Гарді» Андрієм Погрібним. Десять років тому Андрій Михайлович перебував у діловій поїздці в США у місті Беверлі Хіллз. На одній із зустрічей колега з університету Орегона подарував Андрію на пам’ять жменю жолудів дуба болотного. Після повернення в Україну він посіяв ці жолуді в розпліднику «Гарді». З декількох жолудів вижив і проріс тільки один. На протязі 10 років за цим дубом доглядали, і чим вище і міцніше розвивався і ріс цей дуб, тим швидше розвивався розплідник «Гарді».

19 жовтня під час пресконференції організатори оголосили підсумки проведення Акції «1 000 000 дерев за 24 години». Тривала Акція з 17 жовтня, 09:00 год по 18 жовтня, 09:00 год. Протягом доби в 24 областях України висаджено 1 831 333 дерев. Кількість видів дерев: 33. Також у знак солідарності до еко-проєкту та України у 10-ох країнах світу було висаджено 115 дерев.

Сергій Гайдайчук, Василь Кузьович, Ганна Крисюк

Дані результати внесено в Книгу рекордів України, як першу в Україні колективну історію успіху українців. Категорія: Екологія. Масові заходи.

«Сьогодні ми вітаємо всіх українців із встановленням нового рекорду України і створенням першої  колективної історії успіху українців через об’єднання у висадженні дерев задля збереження та відновлення екосистеми країни. Ми показали гідний приклад для наслідування не тільки своїм дітям, а й дорослим з усього світу. Впевнені, це тільки початок», – ділиться ініціаторка проєкту «Озеленення України», Генеральний директор Книги рекордів України Ганна Крисюк.

Загальна кількість висаджених дерев і кущів протягом 17 жовтня:2 000 027 дерев. З нихвисаджено в лісі 1 770 275 дерев. У парках, скверах, алеях організаторами проєкту висаджено 61 050 шт. Індивідуальні висадження дерев українцями: 7 006.

Харківщина

168 694 шт дерев висаджено без чекового підтвердження, геолокації, чи висаджених після завершення Акції. З них: 23 560 кущів, 120 886 саджанців, 14 248 індивідуальних висаджень, 10 000 дерев висаджено після закінчення Акції.

Участь в Акції взяли понад 50 000 учасників.

Донеччина

Найбільше висаджено дерев, саджанців та кущів у наступних областях: Житомирській, Рівненській, Волинській, Львівській, Вінницькій, Чернігівській.

Вінницька область єдина змогла об’єднати всі міста та села свого округу для участі в проєкті.

Найбільше локацій для висадження дерев було в Донецькій області: 70.

Обласними організаторами та координаторами проєкту є:

• у Львівській обл – Ігор Дулин та Ірина Гвозд

• Донецькій – Дмитро  Лубінець, Марія Гончарова

• Одеській – Максим Куций, Ольга Ванда

• Хмельницькій – Аліна Скоморохова

• Харківській – Марія Мезенцева, Анастасія Майборода

• Тернопільській – Тетяна Чубак 

• Івано-Франківській – Леся Аронець, Тетяна Розвадовська  

• Вінницькій – Ганна Давиденко, Малиновська Ольга

• Херсонській – Юрій Гусєв, Ольга Філіна

• Луганській – Валентина Агафонова

• Київській – Ілона Бовенс, Софія Омельченко

• Рівненській – Ірина Теслюк, Катерина Євушко

• Закарпатській – Ганна Мелеганич

• Полтавській – Ольга Макєєва, Колосовський Олександр

• Сумській – Дмитро Кулібабін

• Запорізькій – Шестопалов Борис, Світлана Ванюхіна

• Дніпропетровській – Юрій Остап’юк, Ірина Черниш 

• Миколаївській – Буров Роман, Тетяна Чекалюк 

• Волинській – Юлія Вусенко, Сандра Міненко

• Черкаській – Сергій Шмиголь

• Чернівецькій – Ольга Бауер, Павло Колядинський

• Чернігівській – Сергій Охонько, Іннва Кривенко

• Житомирській – Ліліана Дмітрієва

• Кіровоградській – Тетяна Котенко

Всеукраїнські партнери: «А-Банк», компанія «Абіфарм», «Business Woman Club», «Укр-Китай Коммуникейшин», бренд «LAMEL professional», «Rivian Owners Club», компанія «VIATEC», «ООО ТВК ВЕКТОР-ВС», група компаній «FGK Financial Group», компанії «Cronvest»  та  «FinStream», компанія «SHEN», компанія «Agrii Ukraine», компанія «EVA LAB», ГО «Біла птаха», ТОВ «Брусвяна», ГО «МОЖУ».