На Закарпатті висадили 68 469 дерев

У рамках Акції «1 000 000 дерев за 24 години» на Закарпатті висадили 68 469 дерев, з яких більше 2 тисячі в населених пунктах і майже 1.5 тисячі в Ужгороді.

Координатор проєкту «Озеленення України» в Закарпатській області Анна Мелеганич зізналась, що у процесі підготовки і організації Акції та долучення до встановлення рекорду 17 жовтня їй довелося зустрітися з багатьма викликами та труднощами. З кимось було легко комунікувати, а з кимось дуже складно. Через банальне ігнорування обов`язків у рамках підписаного Меморандуму, окремими особами, певні цілі не вдалося втілити, але завдяки іншим людям з’явилися нові ідеї.  Проте, пані

Анна вдячна кожному, хто долучився  і сприяв реалізації даного проєкту на Закарпатті: «Всього цього б не було, якби в даному проєкті не було лісівників, з якими я мала велике задоволення співпрацювати. Найперше потрібно згадати Юлію Давидову, яка ще навесні, будучи прес-секретарем Закарпатського обласного управління лісового і мисливського господарства включилася в наш проект і стала однією з головних організаторок та натхненниць в області. Тоді ж підтримав наш проєкт виконуючий обов`язки начальника управління Ігор Несторович Коцур. А коли Акцію перенесли на осінь, то ми мали змогу успішно співпрацювати з начальником управління Яковцем Віктором Олександровичем  та спеціалістом Марією Станкович.Окремо хочу згадати організацію «Озеленення Ужгорода», де було найбільше залучено волонтерів та співорганізаторів. Я особисто дуже вдячна головному лісничому Ужгородського лісгоспу – Валентину Геккеру, а також головному інженеру лісгоспу Василю Кию та спеціалісту лісового відділу Нелі (прізвище, на жаль, не знаю) , які допомогли організувати саджанці з різних лісових розсадників для проведення Акції в Ужгороді на трьох локаціях (найбільша – парк Перемоги «Кірпічка») та для 22 ОСББ. Я вдячна й керівникам інших ДП лісових господарств області, які відгукнулися на заклик громадськості  і разом чудово організували посадки саджанців та дерев в більшості районів області. Зокрема ті, з якими й особисто спілкувалася –  Свалявський р-н Дуфинець О.О., Воловецький  р-н –  Стецо М.І, Іршавський  – Шандра Д.Ю. Дякую всім! Наше чисте зелене майбутнє у наших руках!».

Також організатори проєкту «Озеленення України» у Закарпатській області висловлюють щиру подяку усім причетним: співорганізаторам, партнерам, людям, без допомоги яких, проведення такого масштабного проекту не вдалося б:

  • Закарпатське ОУЛМГ, Департамент міського господарства Ужгородської міської ради, Закарпатська обласна державна адміністрація –  за підтримку в проведенні акції;
  • Ужгородський національний університет,  ПАДІЮН, Зелений Варош, Ужгородський Університет Третього віку, Ужгородська молодіжна рада / Uzhhorod Youth Council  Адміністрація Аве Ужгород, Закарпатська Молодіжна Рада / Zakarpattia Youth Council – за організацію проведенення акції на основних локаціях міста;
  • ГО «Міжнародний Інститут міждисциплінарних інноваційних досліджень» – за курування акції в дитячих будинках сімейного типу нашої області;
  • Поліція Закарпатської області за організовану участь у висадці дерев на Радванському кар’єрі;
  • MUSE travel, А-Банк за ініціативність у висадженні дерев;
  • ДП “Голланд Плант Україна”, Природна мінеральна вода “Крайна” за смачні яблука та свіжу воду на локаціях акції;
  • Мережа аптек “D.S.” Приватна Психологічна Практика “Енігма”- за антисептики та маски.
  • Woodville_pub за запашні та зігріваючі каву, чай на локаціях;
  • Ротарі-клуб “Ужгород-Скала” за фінансову підтримку.

Окрема й найбільша подяка Ужгородському Держлісгоспу, який надав майже всі саджанці для проведення акції в місті Ужгород.

Ініціатива реалізації проєкту «Озеленення України» належить президенту «CEO Club Ukraine» Сергію Гайдайчуку та генеральному директору Книги рекордів України Ганні Крисюк за підтримки Романа Абрамовського, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України та Василя Кузьовича, голови Державного агентства лісових ресурсів України.

Ціль проєкту – привернути увагу до проблем екології та відновлення екосистеми країни. Сформувати позитивний імідж України у світі через першу колективну історію успіху українців.

Всеукраїнські партнери: «А-Банк», компанія «Абіфарм», «Business Woman Club», «Укр-Китай Коммуникейшин», бренд «LAMEL professional», «Rivian Owners Club», компанія «VIATEC», «ООО ТВК ВЕКТОР-ВС», група компаній «FGK Financial Group», компанії «Cronvest»  та  «FinStream», компанія «SHEN», компанія «Agrii Ukraine», компанія «EVA LAB», ГО «Біла птаха», ТОВ «Брусвяна», ГО «МОЖУ».