У Полтаві висадили райські дерева Гінкго Білоба

17 жовтня в Україні стартувала акція «1 000 000 дерев за 24 години». Дерева висаджували не лише лісівники, а всі, хто забажав долучитися до всеукраїнського глобального екологічного проєкту «Озеленення України».

На Полтавщині лісівники висадили понад 44 тисячі дерев, повідомляють на сторінці відомства у соцмережі, а от в обласному центрі нові зелені насадження з’явилися в парку «Перемога» та біля Гожулівських ставків.

Ольга Макєєва, координаторка проєкту «Озеленення України» в Полтавській області, розповідає, що за сприятливої погоди висадки дерев продовжаться до кінця місяця.

Враховуючи, що Полтава знаходиться в «червоній» карантинній зоні, намагалися уникати скупчення, люди приходили на локації в різний час, були в масках, – говорить Ольга Макєєва. – Загалом, масштабна висадка дерев мала відбутися ще навесні, але через карантин довелося перенести на сьогодні, та ми сформували завчасно базу партнерів та всіх, хто хотів долучитися. Тому надіслали людям нагадування на електронні адреси.

Артем Дугін координував висадку дерев біля Гожулівських ставків. Він розповідає, що садити дерева прийшли місцеві жителі, а також представники підприємства ТОВ «УКРНАФТАГАЗСЕРВІС», яке купило саджанці. Тож, у Гожулах з’явилося 24 нових дерева: 4 гінкго білоба, 10 дубів червонолистих, і 10 берез. Після знайомства домовилися про подальшу співпрацю та продовження озеленення цього місця навесні.

А парк «Перемога» поповнився наступними насадженнями: 59 саджанців астільби, 3 гінго білоби, 72 кущі дерена, 25 спірей, 20 плодових дерев, 10 саджанців каштанів, 3 саджанці дуба і 3 тисячі цибулькових (нарцисів та тюльпанів).

У рамках акції в Полтаві також планують посадити липову алею в селищі Вороніна та продовжити бузкову алею біля Поля Полтавської битви.

Ціль «Озеленення України» – привернути увагу до проблем екології та відновлення екосистеми країни. Сформувати позитивний імідж України у світі через першу колективну історію успіху українців.

Ініціатива реалізації проєкту «Озеленення України» належить президенту «CEO Club Ukraine» Сергію Гайдайчуку та генеральному директору Книги рекордів України Ганні Крисюк за підтримки Романа Абрамовського, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України та Василя Кузьовича, голови Державного агентства лісових ресурсів України.

Всеукраїнські партнери: «А-Банк», компанія «Абіфарм», «Business Woman Club», «Укр-Китай Коммуникейшин», бренд «LAMEL professional», «Rivian Owners Club», компанія «VIATEC», «ООО ТВК ВЕКТОР-ВС», група компаній «FGK Financial Group», компанії «Cronvest»  та  «FinStream», компанія «SHEN», компанія «Agrii Ukraine», компанія «EVA LAB», ГО «Біла птаха», ТОВ «Брусвяна», ГО «МОЖУ».