У Вінниці під відкритим небом відбувся масштабний ЕКО ФОРУМ

У Вінниці 25 червня 2020 року відбувся масштабний ЕКО ФОРУМ Вінниця 2020 під відкритим небом. Зважаючи на карантинні обмеження Форум відбувся одночасно і в дистанційному режимі. Учасники змогли приєднатися і через платформу Zoom, і через пряму трансляцію на сторінці Еко Форуму.

«ЕКО ФОРУМ Вінниця 2020 ми провели як ніколи вчасно. Ми всі бачимо, що зараз відбувається в Карпатах. Наслідки маємо навіть у рідній Вінницькій області.  І тому якщо ми хочемо жити в безпечному і чистому місті, ми маємо розуміти важливість екологічних питань. ЕКО ФОРУМ Вінниця 2020 – став не лише майданчиком для обговорення проблем, а й запропонував конкретні практики, як їх вирішити і навіть те, де можна громадам отримати під це фінансування», – каже голова ради «Соціальна перспектива», координаторка проєкту «Озеленення Вінниччини», організаторка та модераторка форуму Ганна Давиденко.

Представники еко-свідомого бізнесу, громадські діячі з Вінниці, Хмельницького, Києва та Рівного представили кращі еко-ініціативи: від еко-проєктів та до еко-свідомого бізнесу. Захід відвідали небайдужі до екологічних питань народні депутати від Вінниччини – Ірина Борзова та Максим Пашковський. Форум відбувся у рамках всеукраїнського проєкту «Озеленення України». До проєкту від моменту старту у січні 2020 року долучилися вже десятки сіл, міст та ОТГ Вінницької області. Громадами Вінниччини висаджено десятки тисяч дерев. Про що розповіли присутні на Форумі голови та заступники голів ОТГ. До наступного етапу проєкту у жовтні 2020 року до акції мають намір долучитися ще десятки громад Вінницької області.

Про хід реалізації проєкту «Озеленення України» розповіла  організатор всеукраїнського проекту, Амбасадорка миру і міжнародної амбасади жінок-підприємниць; генеральний директор Книги рекордів України Анна Крисюк. Також кращі практики Озеленення Рівненщини презентувала член наглядової ради ПАТ «Рівненський футбольний клуб Верес», співорганізаторка проєкту «Озеленення України» на Рівненщині Ірина Теслюк. Ольга Маліновська розповіла про те, що у рамках «Озеленення Вінниччини» розпочинається нова ініціатива. «Ми пропонуємо вінничанам здавати відсортоване сміття. Всі бажаючі зможуть викликати до себе еко-мобіль, який приїде під будинок і забере сировину для подальшої переробки.  За виручені кошти від відходів будуть закуплені дерева для висадки у дворах багатоквартирних будинків та вулицях міста» – поділилася співорганізаторка ЕКО ФОРУМу Вінниця 2020 та проєкту «Озеленення Вінниччини» Ольга Маліновська.

 На Еко Форумі обговорили кращі кейси поводження з відходами промислово та побутового походження. Так, координатор проекту «Найкращі доступні технології та методи управління», що виконується GIZ за дорученням Уряду Німеччини, Андрій Гунько презентував можливості для громад отримувати грантове фінансування від Німецького агентства розвитку. Заступник голови Іллінецької ОТГ Людмила Трохимець поділилася успішним досвідом, як громада може організувати збір сміття, запустити реальну лінію його сортування, впровадити виготовлення з відходів, наприклад, тротуарної плитки. Керівник проєкту «Зелена Школа» Лариса Степанець розповіла, як школа у громаді може стати осередком збору та сортування сміття. І на конкретних прикладах показала, як школярі за виручені кошти за вторсировину отримують можливості покращувати матеріальну базу своїх навчальних закладів та подорожувати Україною. На прикладі села Мізяківські Хутори вона показала, що ця маленька громада за 1 рік відсортувала сміття у 5 разів більше, ніж Вінниця. І наголосила на тому, що для вирішення проблеми зі сміттям у місті повинна бути співпраця між мешканцями, владою і бізнесом.

Власник ТМ «Еко-Сервіс» Володимир Воловодюк, як представник екологічного бізнесу, розказав, що його компанія розробила пропозиції для екосвідомого бізнесу та територіальних громад у вирішенні проблем із сортуванням сміття.   

Засновниця міжнародного журналу «БізнесWoman» та клубу BUSINESSWOMANClub Анна Крисюк у рамках ЕКО ФОРУМу Вінниця 2020 презентувала новий випуск журналу «BusinessWoman». Це єдиний український журнал, який має акредитацію у Європарламенті в Брюсселі (Бельгія).

По завершенні форуму всі учасники висадили 70 хвойних дерев (модрин та ялин) у парку Дружби народів.