Вінницька область єдина змогла об’єднати всі міста та села у рамках «Озеленення України»

У рамках глобального екологічного проєкту «Озеленення України» на Вінниччині висадили понад 117 000 дерев. Проходила Акція «1 000 000 дерев за 24 години» 17 жовтня.

Співорганізаторкою проєкту у Вінницькій області є Ганна Давиденко.

«Перш за все хочу подякувати усім, хто у вихідний день, суботу, не зважаючи на дощ вийшли саджати дерева. Насправді, в таку погоду долучились ті люди, для яких екологічні теми є, дійсно, важливими за особистими принципами і переконаннями, і які розуміють важливість і необхідність висаджувати дерева і оберігати нашу природу», – зазначила вона.

Впродовж доби у громадах області висадили 8563 дерева, у лісах – 109 000 дерев. Загалом по Вінницькій області – 117 563 дерев.

До слова, співробітники обласного управління лісового господарства спочатку планували висадити 108 600, але висадили на 400 більше. Громади області планували висадити 3100 дерев. А по факту висадили майже утричі більше.

«У місті Вінниця ми планували посадити 497 дерев. По факту посадили 723 дерева. Щоб зрозуміти, що це за кількість достатньо розуміти, що парк «Хімік» – це 327 дерев (було, до нашої акції). Тобто, фактично, по Вінниці учасники нашого проєкту, можна вже сказати рекордсмени, за один день посадили у Вінниці 2 парки «Хімік», – каже пані Ганна

У Вінниці до висадки дерев долучилась група іноземних студентів-медиків. У парку «Хімік» вони спільно з місцевими мешканцями та студентами Університету «Україна» за годину посадили 100 дерев. У Центральному міському парку Вінниці з’явилась алея туй, яку висадили працівники компанії McDonald’s. У парку «Дружби народів» з’явилась алея з 20 унікальних дерев – їстівних каштанів та алея з 20 ялин, яка з’явилась завдяки проєкту «Перетворюй сміття у дерева разом з нами».

Загалом по області висаджували ялину, модрину, сосну, ялівець, тую, дуб звичайний, горіх, горіх чорний, платан західний, каштан їстівний, липу, клен, клен Fire, павлонію, робінію псевдоакацію, бузок, золотий дощ, горобину, персик, яблуні, груші.

Ініціатива реалізації проєкту «Озеленення України» належить президенту «CEO Club Ukraine» Сергію Гайдайчуку та генеральному директору Книги рекордів України Ганні Крисюк за підтримки Романа Абрамовського, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України та Василя Кузьовича, голови Державного агентства лісових ресурсів України.  

Всеукраїнські партнери: «А-Банк», компанія «Абіфарм», «Business Woman Club», «Укр-Китай Коммуникейшин», бренд «LAMEL professional», «Rivian Owners Club», компанія «VIATEC», «ООО ТВК ВЕКТОР-ВС», група компаній «FGK Financial Group», компанії «Cronvest»  та  «FinStream», компанія «SHEN», компанія «Agrii Ukraine», компанія «EVA LAB», ГО «Біла птаха», ТОВ «Брусвяна», ГО «МОЖУ».